Jednoduchá pravidla po čas závodu

Dodržování pravidel všech vlajek

žlutá vlajka – nebezpečí na trati (nutné zpomalení rychlosti)

modrá vlajka – znamení pro pomalejší vůz (potřeba co nejdříve pustit rychlejší vůz nejpozději do délky jednoho kola, vždy uhýbat mimo ideální stopu),

bílá vlajka – informace pro rychlejšího jezdce, že se pomalu blíží k pomalejšímu vozu o kolo zpět

zelená vlajka – čistá trať (opět povolen plný závodní režim)

černá vlajka – diskvalifikace ze závodu (za hrubé porušení pravidel bude celý tým ze závodu vyloučen)

 

Traťoví komisaři – tresty v závodě

Řešení prohřešků a kolizí přímo v závodě bude probíhat pod dohledem traťových komisařů dle následujících pravidel.

otočení v závodě (co neubrzdíš neokacáš) – od 5 – 15 trestných sekund

nebezpečné vrácení na trať – od 5 – 15 trestných sekund

vytlačení/vyražení z tratě – od 5 – 15 trestných sekund až penalizace Drive Through (průjezd boxovou uličkou)

vyražení/vytlačení soupeře s viditelným úmyslem – okamžitá diskvalifikace ze závodu

blokování soupeře – bránící se jezdec může např. na rovinkách pouze jedenkrát změnit směr jízdy zleva doprava – nesmí kličkovat – od 5 – 15 trestných sekund

zavírání soupeře v zatáčce – bránící se jezdec musí nechat v zatáčce dostatek místa (pokud je jeho soupeř svým voze na polovině jeho vozu – od 5 – 15 trestných sekund

otáčení na trati – otáčející se jezdec se nejprve musí ujistit, že svým návratem na trať nikoho neohrozí ani neomezí – od 5 – 15 trestných sekund

limity tratě – při nedodržování limitů tratě bude jezdec penalizován samotnou hrou, nikoli maršálem – penalizace Drive Through (průjezd boxovou uličkou) za více násobné porušení 4 a více zkrácení

pravidlo ESC – Závodník v kvalifikaci, musí zajet do boxu nejblíže ke svému stání a pak může dát ESC a může znovu vyjet. Ovšem závodník, který v kvalifikaci na trati zadá ESC a nebo na začátku vjezdu do PITLANE, již nemůže pokračovat v kvalifikaci a čeká na konec. To samé, jakmile závodník rozbije auto v kvalifikaci a zadá ESC, nemá již možnost pokračovat v kvalifikaci, ale čeká v depu na konec kvalifikace, pokud znovu vyjede na trať dostane na konci prvního kola penalizaci Drive Througe tedy průjezd boxovou uličkou.

 

!!! Členové jednoho týmu musí mít při připojování na server stejný týmový skin, aby se celý tým umístil do stejného vozu !!!

V případě, že dojde ke ztrátě spojení (jezdec vypadne ze serveru kvůli výpadku internetu) může se opět připojit zpět na server a může pokračovat v závodě.

Pokud dojde k velkému poškození vozu tak, že nebude možné bezpečně dojet do boxové uličky, může jezdec použít ESC (skočit do boxu). V tomto případě dojde k opravě jeho vozu a bude připočítán čas jako kompenzace za dojetí do boxu. Následně může jezdec s touto časovou ztrátou pokračovat v závodě.

Ve čtvrtek 13. ledna a v pátek 14. ledna proběhne testovací závod na závodním serveru. V tyto dny bude možné si vyzkoušet závodní režimy, kvalifikaci, start a zkrátka vše co bude třeba pro bezproblémový sobotní start. Začátek testování bude v oba dny ve 20:10 – 20:25 (kvalifikace), 20:30 (závod na 1 hodinu). Bude povinná výměna všech jezdců jednoho týmu pro ověření správnosti všech nastavení.

Safety car

Protesty v závodě

Pro podání protestu během závodu bude po dobu závodu na Discordu vytvořena „čekárna“ do které se zástupce týmu, který bude chtít podat protest nebo vyřešit s maršálem jakoukoli situaci připojí a zde počká na maršála, který za ním přijde a případný protest nebo nastalou situaci s ním na místě vyřeší.

 

!!! PŘEDZÁVODNÍ BREIFING !!!

Všichni jezdci přihlášení do závodu mají povinnost zúčastnit se předzávodního breifingu na discordu, tedy předzávodního informování od pořadatelů závodu. Zde budou řečeny všechny důležité informace ohledně průběhu kvalifikace a závodu, pravidel, penalizací a o všem ostatním důležitém. Začátek breifingu bude v 8:50. 

 

Discord pro registrované týmy

 

Závodní servery AKTUALIZOVÁNY 3.1.2022!!!!

Pro tuto akci jsme vytvořili 4 závodní servery. Vždy 2 servery jsou nastavené stejně (1x trénink od 15:00 hod. na 360min. čas x2 a druhý trénink v čase od 21:00 hod. čas x2) a obráceně.

Tréninkové servery – pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet trať a na závod trénovat (všichni jezdci z týmu mohou na trať se stejným vozem).

Název serveru – VIRTUAL24H #9 ACC GT3 2022 swap drivers www.virtual24h.cz
Čas 1.tréninku na serveru 15:00 a čas 2.tréninku 21:00 (čas x2)

Název serveru – VIRTUAL24H #11 ACC GT3 2022 swap drivers www.virtual24h.cz
Čas 1.tréninku na serveru 21:00 a čas 2.tréninku 15:00 (čas x2)
Heslo na server – virtual24h

Závodní testovací server – server vytvořený pro závod, pouze pro registrované, kteří zaslali své Steam ID (na trať může vždy vyjet pouze jeden jezdec z týmu a ostatní střídat)

Název serveru – VIRTUAL24H #10 ACC GT3 2022 swap drivers www.virtual24h.cz
Čas 1.tréninku na serveru 15:00 a čas 2.tréninku 21:00 (čas x2)

Název serveru – VIRTUAL24H #12 ACC GT3 2022 swap drivers www.virtual24h.cz
Čas 1.tréninku na serveru 21:00 a čas 2.tréninku 15:00 (čas x2)
Heslo na server – virtual24h