12h charitativní závod na podporu Počítače dětem je za námi!
Díky úžasným komentátorům, divákům, všem jezdcům a týmům. Bylo to opravdu skvělé! A také velké díky partnerům Česká F1 Liga, Virtual GP, Czechsim.cz dále také Proesport i Re-Play herní pořad . MOC DÍKY VŠEM
 
Vítěznou posádkou se stal tým CRC Endurance Team Red s č. 2 ve složení Jakub Jánský, Víťa Česnek a Lukáš Sprušanský, kteří zvládli deštivé podmínky na trati v belgickém Circuit de Spa-Francorchamps nejlépe a během 12 hodin obkroužili celkem 275 kol.
 
Co je ale až neuvěřitelné je, že se Vám podařilo na podporu projektu Počítače dětem vybrat celkem 39 561 Kč a my Vám všem nesmírně děkujeme!!!
 
A aby toho nebylo málo, tak tým Štefaník Motorsport ve složení Ludvík Štefaník a Adam Jedlička věnuje za každých 10 kol, které jejich vůz obkroužil na trati ve SPA jeden počítač pro děti do Karlovarského kraje. Celkem se tomuto týmu podařilo odjet 235 kol, což znamená, že do Karlovarského kraje poputuje 23 počítačů.
 
Vylosovaní výherci odměn za podporu se stali Jakub Horký, Petr Šlachta a Kateřina Marečková. Gratulujeme
 
Speciální cenu za TOP donate ve výši 10 000 Kč si měli odnést pánové z týmu Trained Monkey Modding , kteří ale svou odměnu věnovali také do projektu Počítače dětem . Děkujeme 
 
Další podrobnosti o předání finančních prostředků a daru od Štefaník Motorsport nadaci It people Vám přineseme co nejdříve.
 
DĚKUJEME !!!
 

Záznam 12h vytrvalostního charitativního závodu.

Assetto Corsa Competizione

Celý závod proběhne na moderním závodním simulátoru Assetto Corsa Competizione, který byl navržen tak, aby co nejvíce přiblížil chování virtuálních vozů reálnému prostředí.

 

Program a pravidla závodu

Pro tento závod byli vybrány vozy závodní kategorie GT3 z DLC The International GT Pack 2020 a 2020 GT World Challenge Pack a jeden z nejznámějších a současně nejkrásnější závodních okruhů světa belgické SPA Francorchamps.

Vozy kategorie GT3

Aston Martin V8 Vantage GT3

Audi R8 LMS Evo

Bentley Continental GT3

BMW M6 GT3

Ferrari 488 GT3

Ferrari 488 GT3 Evo 2020

Honda NSX GT3 Evo

Lamborghini Huracan GT3 Evo

Lamborghini Huracan GT3

Lexus RC F GT3

McLaren 720S GT3

Mercedes-AMG GT3

Mercedes-AMG GT3 Evo 2020

Nissan GT-R Nismo GT3

Porsche 991II GT3 R

Do závodu je možné si vytvořit vlastní vzhled vozu (vlastní skin).

Vlastního vzhledu vozu je třeba vytvořit ve formátu .json, nikoli ve formátu pdf či png. Vlastní vzhled si můžete vytvořit přímo ve hře a následně jej naleznete ve složce Dokumenty/Assetto Corsa Competizione/Customs/Cars.

Tento soubor je třeba zaslat po Vaší registraci do závodu na email marek.slezar@gmail.com nebo jej posla na Discordu do kanálu upload skiny.

Pro správné fungování skinu vozu je nutné, aby všichni členové jednoho týmu měli tento souboru stejný, jinak nebude možné se na závodní server připojit.

 

Start závodu

Samotný start závodu bude probíhat takzvaným letmým startem, kdy všechny vozy vyjedou do zaváděcího kola a po jeho dokončení a nájezdu zpět na cílovou rovinku ve dvou řadu při rychlosti 60 km/h po rozsvícení zelených startovních světel odstartují do 12 hodinového závodu.

Start závodu, tedy výjezd do zaváděcího kola bude ve 09:56.

Ještě před tím, než bude samotný závod odstartován proběhne 30 minutová kvalifikace, která určí pořadí na startu samotného závodu.

Jezdec, který bude kvalifikaci absolvovat (vždy pouze jeden člen týmu) musí startovat do závodu jako první.

Start kvalifikace je naplánován na sobotu 16. ledna 2021 na 09:20.

Střídání jezdců

Jednotlivé týmy budou čítat 2 – 3 závodníky, kteří se v průběhu závodu budou střídat v jednom voze, tedy že pokaždé bude vůz řídit jeden jezdec a ostatní jej budou postupně střídat.

Samotné střídání jezdců by mělo splňovat tzv. pravidlo Fair Share, tedy poctivé střídání jezdců tak, aby každý z týmu odjel stejnou porci času jako ostatní v průběhu celých 12 závodních hodin.

Maximální délka jednoho stintu vozu nesmí přesáhnout délku 65 minut na dráze, jezdec musí před uplynutím tohoto časového limitu zajet do boxu, kdy buď dotankuje palivo a bude pokračovat dál na trať (avšak nesmí délkou těchto dvou stintů přesáhnou celkovou dobu na trati 125 minut v kuse) nebo předat vůz druhému jezdci týmu.

 

Počasí po dobu závodu

Italský simulátor Assetto Corsa Competizione je velmi důkladně propracován a nabízí tak širokou možnost nastavení počasí v průběhu celého závodu včetně standardního střídaní dne a noci podle reálných podmínek, které panují na okruhu SPA Francorchamps.

Pro tento závod bude čas 2x zrychlen, tak aby během závodu proběhlo celých 24 hodin a zvolili jsme pro něj z počátku slunečné až mírně zatažené počasí s nízkou pravděpodobností deště kdykoli v průběhu, tak aby byl závod pro samotné jezdce více atraktivní.

Do závodu se může registrovat opravdu každý přes registrační formulář.

Registrace jsou otevřeny do pátku 15. ledna 2021 do 16.00.

 

Jednoduchá pravidla po čas závodu

Dodržování pravidel všech vlajek

žlutá vlajka – nebezpečí na trati (nutné zpomalení rychlosti)

modrá vlajka – znamení pro pomalejší vůz (potřeba co nejdříve pustit rychlejší vůz nejpozději do délky jednoho kola, vždy uhýbat mimo ideální stopu),

bílá vlajka – informace pro rychlejšího jezdce, že se pomalu blíží k pomalejšímu vozu o kolo zpět

zelená vlajka – čistá trať (opět povolen plný závodní režim)

černá vlajka – diskvalifikace ze závodu (za hrubé porušení pravidel bude celý tým ze závodu vyloučen)

 

Traťový komisaři – tresty v závodě

Řešení prohřešků a kolizí přímo v závodě bude probíhat pod dohledem traťových komisařů dle následujících pravidel.

otočení v závodě (co neubrzdíš neokacáš) – od 5 – 15 trestných sekund

nebezpečné vrácení na trať – od 5 – 15 trestných sekund

vytlačení/vyražení z tratě – od 5 – 15 trestných sekund až penalizace Drive Through (průjezd boxovou uličkou)

vyražení/vytlačení soupeře s viditelným úmyslem – okamžitá diskvalifikace ze závodu

blokování soupeře – bránící se jezdec může např. na rovinkách pouze jedenkrát změnit směr jízdy zleva doprava – nesmí kličkovat – od 5 – 15 trestných sekund

zavírání soupeře v zatáčce – bránící se jezdec musí nechat v zatáčce dostatek místa (pokud je jeho soupeř svým voze na polovině jeho vozu od 5 – 15 trestných sekund

otáčení na trati – otáčející se jezdec se nejprve musí ujistit, že svým návratem na trať nikoho neohrozí ani neomezí – od 5 – 15 trestných sekund

limity tratě – při nedodržování limitů tratě bude jezdec penalizován samotnou hrou, nikoli maršálem – penalizace Drive Through (průjezd boxovou uličkou) za více násobné porušení 4 a více zkrácení

pravidlo ESC – Závodník v kvalifikaci, musí zajet do boxu nejblíže ke svému stání a pak může dát ESC a může znovu vyjet. Ovšem závodník, který v kvalifikaci na trati zadá ESC a nebo na začátku vjezdu do PITLANE, již nemůže pokračovat v kvalifikaci a čeká na konec. To samé, jakmile závodník rozbije auto v kvalifikaci a zadá ESC, nemá již možnost pokračovat v kvalifikaci, ale čeká v depu na konec kvalifikace, pokud znovu vyjede na trať dostane na konci prvního kola penalizaci Drive Througe tedy průjezd boxovou uličkou.

 

Jízdní pohled

VŠICHNI JEZDCI MAJÍ POVINOST ŘÍDIT VŮZ Z POHLEDU SEDÍCÍHO JEZDCE ZA VOLANTEM NIKOLI Z POHLEDU KAMERY Z KAPOTY NEBO Z POZA VOZU – při porušení tohoto pravidla (hlavní pravidlo fair play musí být pro všechny stejné) bude celý tým okamžitě ze závodu vyloučen. Toto pravidlo bude v průběhu závodu kontrolováno traťovými komisaři v logu závodního serveru.

 

!!! Členové jednoho týmu musí mít při připojování na server stejný týmový skin, aby se celý tým umístil do stejného vozu !!!

V případě, že dojde ke ztrátě spojení (jezdec vypadne ze serveru kvůli výpadku internetu) může se opět připojit zpět na server a může pokračovat v závodě.

Pokud dojde k velkému poškození vozu tak, že nebude možné bezpečně dojet do boxové uličky, může jezdec použít ESC (skočit do boxu). V tomto případě dojde k opravě jeho vozu a bude připočítán čas jako kompenzace za dojetí do boxu. Následně může jezdec s touto časovou ztrátou pokračovat v závodě.

Ve čtvrtek 14. ledna a v pátek 15. ledna proběhne testovací závod na závodním serveru č. 12. V tyto dny bude možné si vyzkoušet závodní režimy, kvalifikaci, start a zkrátka vše co bude třeba pro bezproblémový sobotní start. Začátek testování bude v oba dny ve 20:10 – 20:25 (kvalifikace), 20:30 (závod na 1 hodinu). Bude povinná výměna všech jezdců jednoho týmu pro ověření správnosti všech nastavení.

Safety car

Protesty v závodě

Pro podání protestu během závodu bude po dobu závodu na Discordu vytvořena „čekárna“ do které se zástupce týmu, který bude chtít podat protest nebo vyřešit s maršálem jakoukoli situaci připojí a zde počká na maršála, který za ním přijde a případný protest nebo nastalou situaci s ním na místě vyřeší.

 

!!! PŘEDZÁVODNÍ BREIFING !!!

Všichni jezdci přihlášení do závodu mají povinnost zúčastnit se předzávodního breifingu na discordu, tedy předzávodního informování od pořadatelů závodu. Zde budou řečeny všechny důležité informace ohledně, průběhu kvalifikace a závodu, pravidel, penalizací a o všem ostatním důležitém. Začátek breifingu bude v 8:50. 

 

DISCORD

Kompletní informace pro registrované jezdce vč. komunikačního kanálu s pořadateli závodu.

Závodní servery

Pro tuto akci jsme vytvořili čtyři závodní servery.

Tréninkový server – pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet trať a na závod trénovat (všichni jezdci z týmu mohou na trať se stejným vozem)

Název serveru – VIRTUAL24H #9 ACC GT3 2021 swap drivers www.virtual24h.cz

Heslo na server – virtual24h

Tréninkový server s deštěm – pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet trať za mokra a na závod trénovat (všichni jezdci z týmu mohou na trať se stejným vozem)

Název serveru – VIRTUAL24H #11 ACC GT3 2021 swap drivers www.virtual24h.cz

Heslo na server – virtual24h

Závodní testovací server – server vytvořený pro testovací závody ve čtvrtek 14.1. a v pátek 15.1., pouze pro registrované, kteří zaslali své Steam ID (na trať může vždy vyjet pouze jeden jezdec z týmu)

Název serveru – VIRTUAL24H #12 ACC GT3 2021 swap drivers www.virtual24h.cz

Heslo na server – virtual24h

Závodní server – server vytvořený pro samotný závod, pouze pro registrované, kteří zaslali své Steam ID (na trať může vždy vyjet pouze jeden jezdec z týmu)

Název serveru – VIRTUAL24H #10 ACC GT3 2021 swap drivers www.virtual24h.cz

Heslo na server – virtual24h