Česká F1 Liga je největším virtuálním šampionátem na česko-slovenské scéně na simulátorové platformě rFactor2. Česká F1 liga byla založena roku 2005 skupinkou nadšenců pro simracing, zaměřený na formule. Vytváření vlastních týmů i skinů pro samotné závody bylo stejně proměnlivé jako vedení ligy. V roce 2015 změnila liga kompletní vedení, směr i formát a pod vedením Martina Slezara se zaměřila na pořádání šampionátu který se velmi přiblížil svou podobou reálné Formuli 1. Liga se začala rychle a stabilně rozrůstat, až do současné situace, kdy šampionát jede ve dvou výkonnostních skupinách více než 40 stálých jezdců. V roce 2019 bylo oficiálně oznámeno, již dlouho připravované, partnerství s Virtual GP i spolupráce s ligou Czechsim. Liga nabrala nový směr, stabilizovala plány do budoucna a přilákala nové sponzory. Tyto plány zahrnují nejen zůstat na platformě rFactor2, ale i zdokonalit svůj vlastní mód a posunout tuto ligu zase o kousek dál.

Virtual GP je nejprestižnější česko-slovenský šampionát ve virtuálních závodech, který v roce 2013 založili milovníci motorsportu Vojtěch Novák a Lukáš Redl. Jde o unikátní projekt, který si klade za cíl tuto stále populárnější disciplínu ze světa esportu představit divákům v Česku a na Slovensku. Velkou výhodou sim racingu je pak úzké propojení s reálným světem, který úspěchy ve virtuálním světě jdou ruku v ruce s úspěchy na reálných okruzích. Z celosvětového hlediska má pak projekt ambice nastavit laťku v pořádání kvalitních a divácky atraktivních závodů, a to s využitím nejmodernějších technologií.

Vznik ligy Czechsim se datuje od roku 2000 a vznikla jako formulová liga f1jc.cz, která čítala asi 15 lidí se zakladatelem Markem Pokorným. Prvotní závody probíhaly na F1 Challenge 99-02 od firmy EA a jezdilo se přes síť Hamachi a na této hře a závodním systému vydrželi do roku 2005 (listopad), kdy se objevil rFactor. Od ledna 2006, kdy přešli na tento závodní simulátor se základna se postupně rozrůstala. V roce 2009 vydali svůj oficiální formulový mód první, na kterých liga jela první šampionát. Formule vydrželi do roku 2011, kdy se liga postupně začala přesouvat od formulí k závodním vozům, tzv. plecháčům. V roce 2011 vydala první mód tohoto typu a to konkrétně Fabia Cup, který se stal hitem hlavně v zahraničí. Po tomto úspěchu následovala spolupráce a partnerství s SGRacing (Štefana Gábora) a po dohodě byla liga přejmenována na Czechsim a to se datuje od roku 2012. V roce 2016 se objevil italský simulátor Assetto Corsa, který byl na svou dobu velmi flexibilní a tvárný, což trvá dodnes a následoval tedy přechod závodů právě na tuto platformu. Členská základna se opět začla rozrůstat. Největší boom v příchodu nových jezdců, započal v roce 2019, kdy se světu představilo Assetto Corsa Competizione, které bylo a je velmi dobře zpracováno a to vedlo k tomu, že se k lize připojilo snad nejvíce jezdců, jak nových, tak i staronových, kteří oprášili po několika letech volanty a začli opět závodit. V roce 2019, se v šampionátu na Czechsimu vysřídalo 100 aktivních závodníků, přibyli přímé komentované přenosy a kvalita úrovně závodů na lize Czechsim se velmi zvedla což trvá do dnes.

levné-okapy.cz je internetový obchod s širokou nabídkou střešních okapů a dalších střešních materiálů a doplňků, u kterých pravidelně upravují ceny tak, aby mohli svým zákazníkům nabídnout tu nejnižší cenu a pomohli jim tak ušetřit značnou část finančních nákladů.